Oto Kurtarmanın Önemi

Oto Kurtarıcı Hayatımızdaki Önemi

Günlük hayatta birçok kişi ulaşım ve işi gereği ihtiyaçlarını araçlar ile gerçekleştirmektedir. Seyahat halindeyken sürücülerin yorgunlukları araç bakımları eksikliği nedenleriyle kazalar, araç arızaları, lastik patlamaları gibi sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu sorunların şehir içi, şehir dışı, şehirlerarası, karayolları içerisinde oluşabilecek trafik kazaları, araç arızalanmaları, oto lastik patlamaları, sorunlarınızda" oto çekici, "oto kurtarma, "oto lastik, "yol yardım, ekiplerimizle bir telefon kadar uzağınızda olup, "Yolyardimara.com olarak 81 il 955 ilçe 31.927 mahallede hizmet vermekteyiz.

Oto Çekici Oto Kurtarma yolda yardıma muhtaç araçların bir yerden bir başka yere yol yardım, oto çekici, oto kurtarma ekip arkadaşlarımız tarafından taşıma işlemidir.

Araçta her hangi bir arıza veya trafik kazası nedeniyle yolda kalması durumunda, ilk olarak arıza, kaza yapan araç sürücüsü ve araç içerisindeki diğer yolcuların güvenliğini sağlayarak. Başka bir kazayı önlemek ve akan trafikte diğer sürücülerin dikkat etmesini sağlamak amacıyla yol üzerinde uyarı levhalar koyarak ve aracın dörtlü ikaz lambalarını çalışır şekilde yanık bırakmalıdır. Kaza sonucu kendinizde ve araç içindeki yolcularda herhangi bir yaralanma olup olmadığını kontrol edip 112 sağlık ekipleri ve kolluk kuvvetlerine haber vermeyi unutmayınız.

Gerekli fiziki emniyeti ve önlemi alınmasından sonra yol yardım, oto kurtarma, oto çekici, ihtiyacı olan kişi yolyardimara.com iletişime geçerek ekip arkadaşlarımızdan yardım istenmelidir. Yardım talebinde alan ekip arkadaşlarımız, en kısa sürede ( yol ve uzaklık durumuna göre ) en hızlı ( 30 ) dakika en yavaş ( 1 ) saat içerisinde olay yerine gelerek gerekli işlemleri kurallarına uygun olarak gerçekleştirir.


Trafik Kazaları Nedenleri ve Sebepleri

Ülkemizde her geçen saat içerisinde 27 trafik kazası meydana gelmektedir. Bu kazalarda ortalama 5 – 15 kişi ölüyorken, 150’e yakın kişi de yaralanmaktadır. Bu rakamlar bakıldığında yıl içerisinde 4 – 5 bin kişi trafik kazalarında ölüyor, 100 – 200 bin kişi de yaralanıyor. Kazaların en büyük sebebi ise insan. Trafik kazalarında yaşanan can kaybı % 94’lere ulaşıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı verilerine göre:

Araca yandan çarpma ya da çarpışma (%29,67)

Yayaya çarpma (%16,64)

Aracın yoldan çıkması (%15,29)

Araca arkadan çarpma (%9,86)

Sabit cisme çarpma (%9,32)

Aracın Devrilmesi (%9,23)

Karşılıklı çarpışma (%6,40)

Duran araca çarpma (%2,49)

Araçtan düşen insan (%0,58)

Aracın hayvana çarpması (%0,47)

Araçtan düşen cisim (%0,05)


Trafik Kazalarının Başlıca Nedenleri?

Aşırı Hız

Trafik kazaların incelediğinde kaza sebeplerinin başlıca nedeni aşırı hız. Günlük hayatımızda sürekli bir yerlere yetişmeye çabalayarak acele edilmektedir. Bu nedenle araç kullanılırken sürücüler daha aceleci, agresif ve bencil davranmakta. Bu durumlarda kazaların yaşanmasına neden olmakta, gidilecek yere daha bir an önce gitme isteğinde olan sürücülerde hızlı araç kullanarak kazaları beraberinde getirmekte. Böylece hem maddi hem manevi acıdan kayıplar zararlar ortaya çıkmaktadır

Dikkatsizlik

Araç kulanım esnasında hem ruhen hem bedenen hazır olunmalı güvenli bir sürüş yolculuk için. Günümüzde birçok kazanında sebepleri arasında yorgun uykusuzken, direksiyon başına geçip yolculuk esnasında dikkat dağınıklığına ve bu da kazalara neden olmaktadır.

Alkollü Araç Kullanmak

Alkollü araç kullanmak yasalarca cezalandırılmaktadır. Ülkemizde ticari araç sürücüleri ve kamu hizmetlerinde çalışan sürücülerin alkollü olarak araç kullanmaları yasaklanmıştır. Diğer sürücüler için yasalar tarafından belirlenen bir litre kanda yarım gram alkole eşit olan, 0.50 Promil olarak belirtilmiştir. Cezalar dışında i insan hayatını risklere de yol açmaktadır. Alkol alındığı zamanlarda sürücüler ( taksi, vb. ) toplu taşıma araçlarını kullanarak veya alkol almamış bir kişi ile yolculuk etmesi sağlamalıdır. Ne kendi can güvenliğini nede çevredekilerin can güvenliğini riske atmamalıdır.

Trafik Kurallarına Uymamak

Bu kurallar aslında makalemizde sıraladığımız kuralları içinde barındırmakta. Bunlardan yanı sıra: yayalara öncelik sağlamak, kırmızı ışıkta geçmemek, araçlar arası takip mesafesini korumak, yanlış araç solamamaları yapmamak gibi durumlar trafik kazalarının önüne geçilmesi için büyük bir rol oynamaktadır.

Dikkatli Sürüş ve Kurallara Uymak Hayat Kurtarmakta

Trafikte başınıza gelebilecek talihsiz olaylar için öncelikle dikkatli olmaya ve kurallara uymaya davet ediyoruz.

Yaşanılan trafik kazalarında oto çekici oto kurtarma ekiplerimizle sizlere en uygun en hızlı hizmet sağlamaktayız.