Oto Lastik Ne Zaman Değişmeli

"OTO LASTİK NE ZAMAN DEĞİŞMELİ , NASIL KONTROL EDİLMELİ?

Otomobil lastikleri zamanla yıpranır ve hasar görür. Bu nedenle sürekli kontrol edilmeli ve yıprandıktan sonra değiştirilmelidir. Bu sürenin ne kadar olacağı , sizin araç sürüşünüz ,bulunduğunuz yerdeki yolların durumu ve lastiklerinizin bakımını ne kadar sıklıkla yaptığınıza göre değişmektedir. 

Lastiklerinizi minimum ayda bir kontrol etmeniz gerekmektedir. Peki kontrol ettiniz ama ne zaman değiştirmem gerekir bilmiyorum diyorsanız merak etmeyiz hepsini sıralayacağız.

Öncelikle sırt aşınma göstergesini kontrol edinÇoğu lastikte sırt aşınma göstergesi bulunmaktadır. Sırt aşınma göstergesi lastiğin yüzeyinin ,güvenli sürüş limitinin altına indiğinde kendini gösteren sert kauçuk bir banttır. 

Dengesiz aşınma kontrolü; Oto lastikleri ve aracınızla alakalı başka sorunlar olup olmadığını gösteren dengesiz aşınmalar için lastik sırt kontrolünü yapmalısınız. Lastik sırt kontrolü nasıl yapılır öğrenmek için "buraya tıklayın.

Lastik yanağında bulunan balonlar; Eğer lastiğinizde balonlar varsa bunlar lastiğinizin zamanından önce bozulmasına neden olabilir. Ve tehlikeli durumlar oluşturabilirler.

Lastikte yırtıklar ve patlama nedeniyle sönmesi; Lastiklerinizde tamir edilemeyecek patlaklar ve yırtıkların oluşması tehlikeli durumlar oluşturabilir. Bu nedenle tamirden ziyade değiştirilmesi gerekmektedir.

"OTO LASTİK VE YOL YARDIM

Oto Lastik Ve Yol Yardım İçin Bizi Arayabilirsiniz. Uzman ekibimizle 7/24 81 il ve 957 ilçede sizlere en kaliteli hizmeti sunmaktayız.