Oto Lastik Sırt Kontrolü

"OTO LASTİK KONTROL VE LASTİK SIRT GÖTERGESİ!

Gözle görülür ve kauçuk bantlardan oluşan kısım lastik sırt göstergesidir. Bu kısım lastiğiniz aşındığı zaman kendini belli eder. Ve bu kısmı görüyorsanız lastiklerinizin değişme zamanı gelmiş demektir. Eğer nerede olduklarını bulamadıysanız lastiğinizin yan kısmında size yönerge gösteren bir uyarı göreceksiniz. Buradan kontrol edebilirsiniz.


Avrupa standartlarına göre oto lastiklerinde sırt kısmının derinliği 1.6 mm olmalıdır. Kış lastiklerinde ise 4 mm kalınlık idealdir. Bu derinlikleri sırt ölçme aleti ile ölçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. İnternet üzerinden uygun fiyatlarda bulmanız mümkündür. 

Sürekli lastiklerimizin sırt kısımlarına taş vb. gibi materyaller girmektedir. Eğer oto lastik içerisine çivi vb. kesici yada delici bir şey girmişse müdahale etmeyiniz. Bu cisimleri çıkartmanız sizi daha zor duruma sokabilir. "İsterseniz buradaki numaradan bizi arayabilirsiniz. Dilediğiniz noktaya 7/24 hizmetimiz mevcuttur. 

"Oto Lastik Değişimi

Aracınızın lastiğinin ölçülerini ve özelliklerine göre bir lastik ile değiştirmeniz gerekmektedir. Aksi halde tehlikeli bir durum yaşamanız olasıdır.